Wuhan Gemei Joint Technology Co., Ltd. whgmkj@126.com 86-133-0717-1022
Product Details
Place of Origin: Hubei, China
Brand Name: Kaemi or GM
Certification: CE,CCC,ISO9001,etc
Model Number: GM1812M6
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1set
Price: $4,000.00--$4,999.00/Sets 1-10 Sets
Packaging Details: Professional Wooden Case for Import and Export(with Official Chop)
Delivery Time: 3-7 Working Days
Payment Terms: T/T,Trade Assurance Order on Alibaba(All Payment method Supported on Alibaba Available)
Supply Ability: 500 Sets Per Month
Weight: |
400 KG |
Weight: |
400 KG |
| Model | GM-1509M3 | GM-1512M3 | GM1812M3 |
|---|---|---|---|
| Cutting Window (Fabric Scope) | 1500*900mm | 1500*1200mm | 1800*1200mm |
| Overall Dimension (mm) | 1900*1450*1100 | 1900*1750*1100 | 2200*1750*1100 |
| Cutting Speed | 500-1500mm/s |
| Cutting Thickness | ≤1.5mm-6.0mm |
| Cutting Materials | PVC, PP, POM, Acrylic, PET, Kraft, etc |
| Processing Methods | Mill, Cut, Drill, Plot |
| Cut Tools | Mill-cutter, Graver, Driller, Pen |
| Repeatability Precision | ≤0.01mm |
| Software Resolution | 0.025mm/0.01mm/0.1mm (Optional) |
| Communication Port | USB/RJ45 Ethernet |
| Buffer Memory Size | 1M/8M/32M (Can buffer more than 1 page) |
| File Formats | DXF/HPGL/GPGL/PLT Formats Compatible |
| Control Panel | 9 Keys and LED Display |
| Driver System | Moons Motor driver; High-accuracy Lead Rail, Double Lead Rail on crossbeam |
| Supply Voltage | AC 220V/110V±10%, 50Hz/3.5KW |
| Fuse Value | 30A/35A |
| Working Environment | -30~55℃ or -22~131℉ |
| Fasten | Vacuum/Clamping |
| Mill Motor | 800W/1500W, Water-cooling/Air-cooling, 5000~240000 RPM Inverter |
| Waste Elimination | 220V/1.4KW, Industrial 15L Vacuum Cleaner |